ARKADIA RUN

Suwałki 29.03.2019

Sprawozdanie z imprezy
Mistrzostwa Suwałk „ARKADIA RUN” w biegu czterogodzinnym.

Mistrzostwa Suwałk „ARKADIA RUN” w biegu czterogodzinnym odbyły się w dniu 24.03.2019 r. Prezydent Miasta Suwałk Pan Czesław Renkiewicz objął zawody honorowym patronatem oraz ufundował medale, puchary i nagrody. Zwycięzcą tego typu zawodów zostaje zawodnik, który w ciągu 4 godzin przebiegnie najdłuższy dystans. Zawodnicy biegli po pętli, która prowadziła wokół zalewu Arkadia, następnie pod mostem na ul. Kościuszki, wzdłuż Czarnej Hańczy, przez kładkę na rzece i drugim brzegiem rzeki przez kolejną kładkę zawodnicy wracali nad zalew. W biegu głównym wzięło udział 16 zawodniczek i zawodników, a w dodatkowo zorganizowanym biegu dwugodzinnym – czworo. Startowali zawodnicy z Warszawy, Białegostoku, Filipowa i Suwałk. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

Najdłuższy dystans pokonał Adam Sękowski z Białegostoku, który przebiegł 50,10 km. Drugie miejsce zajął Przemysław Murawski z Warszawy z dystansem 45,58 km, a trzeci był Wojciech Sztabiński z Białegostoku (44,60 km). Wśród kobiet najdłuższą odległość pokonała Małgorzata Murawska z Warszawy – 35,20 km, a na drugim miejscu uplasowała się Beata Budzińska z Filipowa z wynikiem 28,32 km. Najlepszy suwalczanin Michał Zackiewicz przebiegł 42,24 km.

W biegu dwugodzinnym najlepiej spisał się suwalczanin Jarosław Perkowski, który przebiegł 24,42 km. Jedyna z kobiet, Izabela Budzińska z Filipowa pokonała dystans 16,60 km.

Suwalczanie dopingowali zawodników całymi rodzinami. Dla najmłodszych kibiców nauczycielki z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Koniczynka” w Suwałkach przygotowały gry i zabawy: puszczanie baniek mydlanych, malowanie paznokci, tor przeszkód, malowanie na folii, przejazd bryczką, zabawy stolikowe, fryzury ”koki i loki” loterię fantową i oczywiście zawody biegowe dla najmłodszych. W czasie imprezy przeprowadziliśmy zbiórkę publiczną na rzecz dzieci z niepełnosprawnością. Zebraliśmy 1 049,14 zł.

Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Jesteśmy Razem” i RUN4YOU, przy współpracy z suwalskim OSiR-em.