Strona głównaAktualności

REKRUTACJA DO PROJEKTU

  

   Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Jesteśmy Razem”ogłasza rekrutację do udziału w Projekcie„Centrum Terapii „Jesteśmy Razem” realizowanego na zlecenie PFRON, w ramach art. 36 ustawy
o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, dotyczącego kierunku pomocy 2: zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych obejmującego następujące zadanie: 1) Prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek.

1.       Do udziału w zajęciach terapeutycznych zostanie zakwalifikowana 50-cio osobowa grupa  dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

2.       Szczegółowe kryteria do zajęć terapeutycznych:

- Wiek od 0 do 18 roku życia,

- Posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności,

- Nieuczestniczenie w innym projekcie dofinansowanym ze środków PFRON, jeżeli cele realizacji form wsparcia pokrywają się.

3.       Rodzice/opiekunowie prawni zainteresowani udziałem dziecka w Projekcie proszeni są
o wypełnienie i przesłanie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi., lub osobiste złożenie w sekretariacie Stowarzyszenia (Suwałki, ul. K. Brzostowskiego 4), wypełnionego kwestionariusza, który został zamieszczony w zakładce „DOKUMENTY”.

4.       Rekrutacja trwa od 27.03.2018 r. do 03.04.2018 r.

5.       Rodzice/opiekunowie prawni, którzy zgłoszą dziecko do udziału w Projekcie, zostaną powiadomieni o wynikach rekrutacji telefonicznie lub drogą mailową.

6.       Jeżeli dziecko zostanie zakwalifikowane do udziału w zajęciach, rodzice są zobowiązani do dostarczenia aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności.

 

 

 

PROJEKT  WSPÓŁFINANSOWANY  ZE  ŚRODKÓW  PFRON

OGRÓD SENSORYCZNY Z PLACEM ZABAW

 

 

Ogród sensoryczny z placem zabaw

dla  Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Koniczynka” w Suwałkach


             Marzy nam się stworzenie ogrodu sensorycznego z placem zabaw dla naszych małych podopiecznych z przedszkola „Koniczynka”. Ogrody takie (zwane także ogrodami zmysłów), opracowano z myślą  o specyficznych potrzebach rozwojowych dzieci  niepełnosprawnych. Dobrze przygotowane mogą  pełnić funkcję terapeutyczną i dydaktyczną. Elementy ogrodu pobudzają rozwój narządów zmysłów, prowokują mózg do efektywniejszego działania w warunkach środowiska naturalnego.
Naprzeciw naszym zamierzeniom wyszli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach. Uczniowie – przyszli technicy architektury krajobrazu przygotowali  6 projektów ogrodu sensorycznego dla przedszkole „Koniczynka”, a w szkole został ogłoszony konkurs na najlepszy projekt.  
                  Projekty konkursowe można zobaczyć na Facebook-u ZS CKR www.pl-pl.facebook.com. Zapraszam do zapoznania się z projektami i oczywiście zagłosowania na ten, który zdaniem Państwa jest najciekawszy. Szkoła deklaruje pomoc jesienią przy realizacji ogrodu.
I tu kolejna prośba do Państawa. Aby ogród sensoryczne powstał trzeba zakupić odpowiednie rośliny, podłoża, materiały na ścieżki, elementy placu zabaw. Stowarzyszenie nie posiada środków aby w całości sfinansować takie przedsięwzięcie. Bardzo proszę o pomoc w zebraniu odpowiednich funduszy. Zapraszam członków, przyjaciół, sympatyków Stowarzyszenia i wszystkich, którym leży na sercu najlepszy rozwój naszych przedszkolaków o wpłacenie darowizny na konto Stowarzyszenia nr 22 9367 0007 0010 0017 2462 0001 z dopiskiem „ogród sensoryczny”. Tak oznaczone wpłaty zostaną przeznaczone wyłącznie na realizację ogrodu. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc.

                                                                                                                                                                                        Leszek Dąbrowski 

 

Udostępniający: Leszek Dąbrowski
Wprowadzający: Anna Folejewska
Data wprowadzenia: 2018-03-19

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA

 

 

 

Zapraszam na Walne Zebranie

Członków Stowarzyszenia,

które odbędzie się 20 marca 2018 r. o godz. 17:30
w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Karola Brzostowskiego 4.

 

W programie:

1.   Przedstawienie sprawozdania finansowego i merytorycznego
z prac Stowarzyszenia za 2017 r.,

2.   Przedstawienie zamierzeń i dyskusja nad działalnością Stowarzyszenia w kolejnych latach.

 

Zapraszam

Udostępniający: Leszek Dąbrowski
Wprowadzający: Anna Folejewska
Data wprowadzenia: 2018-03-08

 

Strona 1 z 25