Strona głównaAktualności

Zapraszamy chętnych do udziału w Projekcie

 

Zapraszamy chętnych do udziału w Projekcie
Centrum Sportu „Jesteśmy Razem”

 

W ramach Projektu będziemy prowadzić treningi pływania i nurkowania.

Zapraszamy:

  • 32 osoby w wieku od 5 do 30 lat na treningi pływania;

  • 4 osoby w wieku od 13 do 30 lat na treningi nurkowania.

 

Warunkiem uczestnictwa w Projekcie jest:

  • posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczony stopień niepełnosprawności,

  • nieuczestniczenie w innym projekcie dofinansowanym ze środków PFRON, jeżeli cele realizacji form wsparcia pokrywają się,

  • brak przeciwwskazań do uczestnictwa w treningu pływania i nurkowania,

  • zakwalifikowanie do uczestniczenia w treningach przez komisję kwalifikacyjną powołaną przez Stowarzyszenie.

Zajęcia będą prowadzone do 31 marca 2020 roku, także w okresie wakacyjnym. Treningi pływackie będą odbywały się w grupach dwuosobowych. Dla osób, które wezmą udział w nauce nurkowania (zajęcia indywidualne) zapewniamy specjalistyczny sprzęt.

Osoby, które chcą wziąć udział w Projekcie lub rodzice/opiekunowie prawni zainteresowani udziałem dziecka w Projekcie proszeni są o wypełnienie i przesłanie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi., lub osobiste złożenie w sekretariacie Stowarzyszenia (Suwałki, ul. K. Brzostowskiego 4), wypełnionego kwestionariusza, który został zamieszczony w zakładce „DOKUMENTY”, do dnia 15 kwietnia 2019 r.

O wynikach rekrutacji powiadomimy zainteresowane strony telefonicznie lub drogą mailową.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków PFRON.

 

 

Suwałki 09.04.2019                                                             Leszek Dąbrowski

ARKADIA RUN

Suwałki 29.03.2019


 

Sprawozdanie z imprezy
Mistrzostwa Suwałk „ARKADIA RUN” w biegu czterogodzinnym.


 

Mistrzostwa Suwałk „ARKADIA RUN” w biegu czterogodzinnym odbyły się w dniu 24.03.2019 r. Prezydent Miasta Suwałk Pan Czesław Renkiewicz objął zawody honorowym patronatem oraz ufundował medale, puchary i nagrody. Zwycięzcą tego typu zawodów zostaje zawodnik, który w ciągu 4 godzin przebiegnie najdłuższy dystans. Zawodnicy biegli po pętli, która prowadziła wokół zalewu Arkadia, następnie pod mostem na ul. Kościuszki, wzdłuż Czarnej Hańczy, przez kładkę na rzece i drugim brzegiem rzeki przez kolejną kładkę zawodnicy wracali nad zalew. W biegu głównym wzięło udział 16 zawodniczek i zawodników, a w dodatkowo zorganizowanym biegu dwugodzinnym – czworo. Startowali zawodnicy z Warszawy, Białegostoku, Filipowa i Suwałk. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

Najdłuższy dystans pokonał Adam Sękowski z Białegostoku, który przebiegł 50,10 km. Drugie miejsce zajął Przemysław Murawski z Warszawy z dystansem 45,58 km, a trzeci był Wojciech Sztabiński z Białegostoku (44,60 km). Wśród kobiet najdłuższą odległość pokonała Małgorzata Murawska z Warszawy – 35,20 km, a na drugim miejscu uplasowała się Beata Budzińska z Filipowa z wynikiem 28,32 km. Najlepszy suwalczanin Michał Zackiewicz przebiegł 42,24 km.

W biegu dwugodzinnym najlepiej spisał się suwalczanin Jarosław Perkowski, który przebiegł 24,42 km. Jedyna z kobiet, Izabela Budzińska z Filipowa pokonała dystans 16,60 km.

Suwalczanie dopingowali zawodników całymi rodzinami. Dla najmłodszych kibiców nauczycielki z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Koniczynka” w Suwałkach przygotowały gry i zabawy: puszczanie baniek mydlanych, malowanie paznokci, tor przeszkód, malowanie na folii, przejazd bryczką, zabawy stolikowe, fryzury ”koki i loki” loterię fantową i oczywiście zawody biegowe dla najmłodszych. W czasie imprezy przeprowadziliśmy zbiórkę publiczną na rzecz dzieci z niepełnosprawnością. Zebraliśmy 1 049,14 zł.

Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Jesteśmy Razem” i RUN4YOU, przy współpracy z suwalskim OSiR-em.

 

 

Leszek Dąbrowski